vinoteka_style_hlavicka
O násAktualityFotogalerieMapa s možností navigace
 
Moravská vína
Zahraniční vína a sekty
Stáčená vína


VINAŘSTVÍ BISENC s.r.o. Bio vína

VINAŘSTVÍ BISENC s.r.o. Bio vína

Vinařství BISENC s.r.o. vzniklo původně v roce 1998 jako rodinná firma rodiny Kuncovy, se zaměřením na výrobu lahvově zralých přívlastkových vín z bzenecké oblasti.

Majitel firmy Petr Kunc navázal na letité zkušenosti svého otce a začal na zděděných a zakoupených vinicích hospodařit (cca 1 hektar). V roce 2002 již bylo zřejmé, že tato rozloha vinic je nedostačující, proto bylo rozhodnuto o výsadbě nových vinic v rozsahu 15 hektarů.

Odrůdová skladba je přizpůsobena bzenecké vinařské oblasti, ve které se více daří moštovým odrůdám na výrobu bílého vína, jako Ryzlinku rýnskému, Rulandskému bílému, Rulandskému šedému, Tramínu červenému a Sylvánskému zelenému. V malé míře (cca 15%) firma pěstuje i červené moštové hrozny jako Svatovavřinecké, Rulandské modré a novou odrůdu Donfelder.
Produkce vína je dnes ve firmě řešena na bázi nejmodernějších poznatků v oblasti vinařství. Zvolená technologie řízeného kvašení umožňuje rozvinutí všech typických teritoriálních vlastností vína, které se projeví v jeho specifické vůni a celkové chuti.


 

Z této produkce Vám nabízíme:


Vyhledávání:


 

Tuto vinotéku Vám doporučuje Bikocomův Průvodce™
©2002-2020